Изложба “Дуго топло лето”

изложба

Част нам је да вас позовемо на отварање изложбе под називом Дуго топло лето. Изложба ће бити отворена 14. маја 2026. године, са почетком у 19 часова у Кући Симића. Изложба је реализована захваљујући залагању Зоране Драшковић Ковачевић, музејског педагога Народног музеја у Крушевцу.

Изложба је постављена са идејом да се прикажу фотографије са летовања током 20. века, из приватних збирки. Читава изложба спроведена је у сарадњи са локалном заједницом. Биће приказано преко 170 фотографија из приватних збирки тридесеторо учесника. Фотографије илуструју навике и обичаје везане за летње одморе на простору некадашње Југославије током 20. века.

Добро нам дошли!